Fidgety Feet v roce 2018

Nový rok začal pro stepaře ze ZUŠ Střezina tradičně přípravou nových choreografií a předtančením na plesech. Velmi úspěšným zájezdem byla naše účast na soutěži Step Cup v Říčanech, odkud jsem si přivezla svou první letošní medaili za 2. místo v kategorii sóla – ženy. Jelikož je tato soutěž pouze pro stepaře mladší než 16 let, byla to tento rok moje poslední účast. Samozřejmě, že jsem tam nejela sama. Zúčastnily se i děti stepující teprve 2. nebo 3. rokem. I jim se velmi dařilo a odvezly si 3 zlaté a 2 stříbrné medaile.

Ve čtvrtek 24. 5. 2018 proběhla letošní první velká stepařská soutěž. V rámci Grand Finale Czech Dance Masters 2018 jsme se zúčastnili MČR ve stepu, které se konalo již potřetí v Průmyslovém paláci Výstaviště Holešovice Praha. Mistrovství bylo letos opět jednodenní, a proto nás čekal neuvěřitelný taneční maratón od 7 h ráno až do půlnoci. Není divu, že jsme dorazili do Hradce asi ve dvě hodiny ráno úplně vyřízení. Naštěstí jsme urvali i nějaké cenné kovy. Bronz si odvezla malá juniorská skupina pod vedením A. Dobešové, kterou tvoří sedm dívek z rozšířené výuky včetně studentky našeho gymnázia Moniky Kottové (1.G). Těmi nejúspěšnějšími byli svěřenci L. Čáslavské, kteří se stali mistry ČR v kategorii trií Adults II. Třetí medaile byla také bronzová, kterou vystepovali opět členové skupiny Adults II. Další umístění nebyla sice medailová, ale na postup na Mistrovství Evropy stačila. Sára Bechtold (2.F), Nela Žďárková (2.G) a jsme se jako členky malé skupiny dospělých také nominovaly na ME. Dalšími postupujícími choreografiemi bylo např. moje sólo a duet s E. Volákovou, sólo Š. Žďárka, obě juniorské formace, jedna opět s Monikou Kottovou. Letošní mistrovství se nám i přes velkou konkurenci povedlo.

Po čtrnáctidenní přestávce po MR jsme opět vyrazili 6. – 7. června do Prahy. Na Mistrovství Evropy v Aréně Sparta. Letos se zúčastnilo málo skupinových choreografií ze zahraničí. Bylo to tak trochu druhé české mistrovství, ale i tak jsme si to velmi užili. S naším duetem jsme postoupily do finále a obsadily 5. místo. Naše malá skupina dospělých získala 4. místo (S. Bechtold, N. Žďárková, M. Hejnová), juniorská formace 5. místo (M. Kottová) a malá juniorská skupina zase 6. místo (M. Kottová). Moc se těšíme na další ročník této soutěže a doufáme, že to bude příště ještě lepší.

Jako každý rok pořádáme závěrečné vystoupení s názvem Klapity – Klap. Každý, kdo má v pátek 15. 6. 2018 od 19.00 h čas, může se přijít podívat na přehlídku letošních choreografií stepařů z Fidgety Feet. Celá akce bude probíhat v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Vstupenky budou k prodeji přímo na místě již od 17.30 h. Cena vstupenky pro dospělé je 120,- a pro děti jen 50,- (viz webové stránky fidgetyfeet.strezina.cz).

Budeme se těšit na všechny, kteří se na nás přijdou podívat.

Michaela Hejnová (3.G)

Sdílejte příspěvek