Kateřina Siniaková vítězkou turnaje WTA v Nan-čchangu

Absolventka 1.SJG Kateřína Siniaková vyhrála dvojhru tenisového turnaje WTA v čínském Nan-čchangu. Dosáhla tak druhého letošního triumfu po červencovém vítězství v Bad Homburgu, celkově již pátého z elitního okruhu WTA.

Na turnaji si počínala velmi přesvědčivě a v semifinále K. Siniaková oplatila Kanaďance Leylah Fernandezové finálovou porážku z Hongkongu z minulého týdne, když vyhrála 7:5, 6:4.

Finálové vítězství Kateřiny Siniakové nebylo ani v nejmenším snadné. S Marií Bouzkovou nejprve prohrála hladce úvodní set, ale potom předvedla, co v ní je. Ačkoli v druhém i třetím setu prohrávala 3:5 a odvátila celkem tři mečboly, nakonec dotáhla obě sady do tiebreaku a nakonec po 3 hodinách 33 minutách zvítězila 1:6, 7:6 a 7:6.

Další turnajové vítězství může být pro Kteřinu Siniakovou i určitou útěchou za dosti nešťastnou (i vinou zranění) prohru na minulém turnaji v Hongkongu, kdy ve finále podlehla 6:3, 4:6 a 4:6 Leylah Fernandezové z Kanady.

Na závěr tenisové sezóny čeká Kateřinu Siniakovou na přelomu října a listopadu ještě Turnaj mistryň 2023. Toho se však zúčastní Barborou Krejčíkovou ve čtyřhře (jako 3. nasazený pár).

Mgr. Jiří Aubris

Fotografie je převzata z Facebooku K. Siniakové.

Sdílejte příspěvek