Talent královéhradecké kultury

Dne 16. dubna 2019 se v Adalbertinu konal slavnostní večer u příležitosti předávání cen Talent královéhradecké kultury za rok 2018. Ceny předávali náměstkyně primátora a radní pro oblast ekonomiky, dotací a kultury Ing. Monika Štayrová a předseda kulturní komise Pavel Marek. O vskutku slavnostní atmosféru se zasloužil také velmi kvalitní kulturní program.

Jak bylo již publikováno v Aktualitách, vynikajícího úspěchu dosáhl Dramatický klub PSJG, který byl jedním z kolektivů, který získal toto prestižní ocenění. Nominován byl především za úspěšné nastudování muzikálu Bídníci, jehož scénář připravila na základě slavného Hugova stejnojmenného románu studentka PSJG Bára Viceníková. Inscenace byla pro velký úspěch a s ním spojenou řadu repríz nastudována dokonce ve dvou variantách. Za nastudování Bídníků získal Dramatický klub PSJG také zvláštní cenu poroty na krajské přehlídce AUDIMAFOR. a účastnil se s ním také přehlídky ve Václavově.

Ocenění spolu se studenty PSJG převzali vedoucí Dramatického klubu PSJG a profesorka tohoto gymnázia Mgr. Michaela Křížková a režisér představení a herec divadla DRAK MgA. Filip Huml.

Ocenění Talent královéhradecké kultury si ovšem z Adalbertina odnesli i další studenti PSJG – Michaela Roubalová (6.F), Alžběta Medková (2.A), Veronika Neckařová (2.G), Eliška Emmerová (1.A), Anna Klimentová (2.G) a Kateřina Vukmirovičová (2.G) z Královéhradeckého dětského sboru Jitro, Sarah Křížová (2.G) z taneční skupiny ZUŠ Habrmanova, Ludmila Žlábková (5.F) ze Smiling String Orchestra a možná i někdo další, jehož se nám přes veškerou snahu nepodařilo dopátrat.

Doporučit můžeme také videoukázky z předávání cen i kulturního programu – píseň Leonarda Cohena Hallelujah v pěvecké interpretaci Jitra či skladbu Karla Jenkinse Palladio v podání Smiling String Orchestra.

Mgr. Jiří Aubris

Sdílejte příspěvek