Slavnostní předávání maturitních vysvědčení aneb Loučení s absolventy

V úterý 28. května 2024 se konalo v reprezentativních prostorách Městské hudební síně v Hradci Králové slavnostní předávání maturitních vysvědčení absolventům Prvního soukromého jazykového gymnázia v Hradci Králové.

Slavnostní večer za účasti letošních absolventů, jejich rodičů i dalších příbuzných či jinak blízkých, vedení školy a pedagogického sboru 1.SJG zahájil absolvent 1.SJG David Jandl studentskou hymnou Gaudeamus igitur, na elektrické varhany ho doprovodila profesorka 1.SJG Mgr. Martina Forejtková.

Poté přítomné přivítali naši osvědčení moderátoři – Adéla Kopecká a Dominik Rouchal (oba 3.A). Na začátku uvedli krátké vystoupení Hudebního klubu 1.SJG, vedeného Mgr. Martinou Forejtkovou. K paní profesorce (zpěv, elektrické varhany) a Davidu Jandlovi (zpěv) se následně přidali také Klára Pohnerová (3.G), letošní absolvent Vojtěch Belada (6.G), Kristýna Polednová (4.F), Adam Váňa a Amos Vydra (oba 3.G).

Před vlastním předáváním maturitních vysvědčení zhodnotil výborné výsledky maturitních zkoušek ředitel školy PhDr. Ladislav Bartůška. Ten také popřál absolventům mnoho štěstí a úspěchů do dalšího života.

Potom byl na řadě vrchol celého večera, na který se určitě těšili jak letošní absolventi, tak jejich blízcí nejvíce – předávání maturitních vysvědčení. Ta si převzali pana ředitele a svých třídních učitelů nejprve studenti 4.A, následně 6.F a 6.G.

Slavnostní večer byl ukončen českou hymnou. Zazpíval ji opět David Jandl za doporovodu Mgr. Martiny Forejtkové.

Celou akci jako každoročně připravily ve spolupráci s vedením školy hlavní organizátorky Mgr. Petra Pultarová a Mgr. Michaela Křížková. Jim zdatně sekundovaly naše skvělé hostesky.

Mgr. Jiří Aubris

Sdílejte příspěvek