Počítač budoucnosti ?

Zdravím vás. Jmenuji se Vojtěch Grösser a chodím do 2.F. Společně spolu budeme poznávat svět budoucnosti, svět neuvěřitelných přístrojů, svět High-Tech.

Pro můj úvodní článek jsem zvolil téma iPad. Mnozí z vás už o něm určitě slyšeli, poněvadž je to převratná a revoluční novinka. Jak už název napovídá, iPad je od firmy Apple. Poprvé ho představil generální ředitel firmy Apple, Steve Jobs v San Franciscu.

A co je vlastně iPad ? Je to malý přenosný počítač s dotykovou obrazovkou a jedním tlačítkem. Plně nabit by měl vydržet až 11 hodin, což je úžasné. Když vezmete v potaz, že notebooky vydrží přibližně 6 hodin. Dále se pomocí iPadu dostanete na internet, můžete si posílat soubory pomocí Bluetooth, hrát všemožné herní novinky, psát dokumenty a vlastně vše, co můžete dělat na počítači. Rozměry iPadu jsou 24,4cm na výšku, 19,5cm na šířku a necelých 1,5 cm na tloušťku. iPad by se měl prodávat v 6-ti verzích. Pouhé tři rozdíly jsou velikost paměti ,cena a možnost připojení G3. Velikosti by měli být 16GB, 32GB a 64GB. U dalších tří verzí se zvyšuje cena a přidává se možnost připojení k internetu pomocí G3. Znamená to, že tyto verze se připojí na internet pomocí satelitního vysílání.

A kolik tato hračička stojí ? iPad 16GB stojí 500 dolarů (9700 Kč), iPad 32GB o 100 dolarů více (11500 Kč) a poslední iPad 64GB o dalších 100 dolarů navíc (13500 Kč). Když jsem viděl cenu 500-ti dolarů, zdála se mi dost vysoká, ale v korunách je to přijatelná, snad i překvapitelná cena.

Snad každý z vás zná iPod/iPhone. A stejně jako pro iPod, by tu pro iPad mělo být velké množství aplikací. Na iTunes je už i sekce pro tyto aplikace. Pokud se na stránku podíváte, můžete vidět, že je zde už nemálo aplikací, jako například počasí, hry, ale i výukové aplikace pro nejmenší.

Nemůžu se dočkat, až se iPad dostane k nám. Určitě si ho jednou koupím a vám doporučuji to samé, protože iPad je budoucnost.

Zdroje: lidovky.cz, lupa.cz

https://blog.psjg.cz/fotos/39.jpg

https://blog.psjg.cz/fotos/40.jpg

https://blog.psjg.cz/fotos/41.jpg

Sdílejte příspěvek