Noc divadel 2020

Vzhledem k tomu, že jsou divadla zavřená, dalo by se očekávat, že aktivita našeho klubu divadelního diváka bude skomírat, omezí se jen na poslech rozhlasových her a sem tam na zhlédnutí filmu v televizi. Ale zdání klame, jak se říká, a platí to i v tomto případě. Dokonce by bylo možné říci, že činnost klubu nebyla z hlediska programu nikdy tak nabitá jako posledních dobou.

Koncem listopadu se pravidelně koná Noc divadel a náš klub zpravidla zavítá do DRAKu, popř. i Klicperova divadla či Filharmonie Hradec Králové. Tentokrát ovšem byl náš program výrazně bohatší. Návštěvu DRAKu jsme si ovšemže ujít nenechali (včetně výstavy a záznamu z Noci divadel 2018), ale podívali jsme se také do Naivního divadla Liberec a kromě prohlídky jeho „tajných“ zákoutí také zhlédli představení Pouť krkonošská. Velmi zajímavá byla také prohlídka Divadla na Vinohradech a plzeňského Divadla Alfa, kde jsme stihli (aspoň někteří) zhlédnout Pohádky ovčí babičky.

Ale ani tím náš letošní divadelní program nekončí. Využili jsme tip, který jsme dostali od paní profesorky Mgr. Lucie Tlustošové, na Pražský divadelní festival německého jazyka (právě probíhá) a chystáme se také na významnou loutkářskou přehlídku Přelet nad loutkářským hnízdem (uskuteční se o příštím víkendu – od 11. do 13. prosince 2020), kde půjde skutečně o živou kulturu, protože představení budou přenášena v přímém přenosu. Účast je vskutku více než slibná – DRAK Hradec Králové, Naivní divadlo Liberec, Alfa Plzeň, Buchty a loutky Praha, ZUŠ Jaroměř atd. Mrzet může jen absence Bažantovy loutkářské družiny z Poniklé.

Klub divadelního diváka PSJG možná není příliš velký počtem svých členů, ale nouzi o divadelní aktivity nemá. Nechcete se přidat?

Mgr. Jiří Aubris

Sdílejte příspěvek