Loutkářská Chrudim 2024

Soubor Pod kloboukem Základní umělecké školy Chlumec nad Cidlinou, jehož členkou je také naše studentka Eliška Hedvičáková (1.G), se představí na celostátní přehlídce amatérského loutkového divadla v Chrudimi stejně jako loni. Elišku sice podle našich informací v Chrudimi nakonec neuvidíme (má jiný program), ale to nic nemění na jejím úspěchu, vždyť zahrát si alespoň jednou v životě na Loutkářské Chrudimi je životním snem mnohých divadelních ochotníků, a ten se jim ne vždy splní, natož ve 14 či 13 letech…

Představení souboru Pod kloboukem ZUŠ Chlumec nad Cidlinou nazvané Sešlost k OSLU se uskuteční na Malé scéně Divadla Karla Pippicha ve čtvrtek 4. července 2024 od 14.00. Inscenace vznikla na námět Čapkovy povídky Případ Selvinův (Povídky z jedné kapsy).

Záznam z dubnového Divadelního setkání (DIV SE), krajské postupové přehlídky na Loutkářskou Chrudim a Dětskou scénu, zveřejnilo Centrum uměleckých aktivit Hradec Králové. Videozáznam je samozřejmě jen neúplným odrazem živého divadelního představení, ale zato v něm v dubnu Eliška hrála.

Mgr. Jiří Aubris

Sdílejte příspěvek