Kytarový koncert Samuela Weinfurtera

Ve čtvrtek 16. května 2024 se v kostele ČCE v Pardubicích od 19.00 uskuteční koncert absolventa 1.SJG Samuela Weinfurtera. Jeho vystoupení se koná u příležitosti absolvování studia na pardubické konzervatoři.

Na programu jsou skladby A. Corelliho, F. Sora, S. Assada, R. Dyense, S. Brotonse aj. Spoluúčinkují Besati trio a hudební skupina Vlnotaj, tedy hudební tělesa, jejichž členem Samuel Weinfurter je.

Mezinárodní Besati trio (dvě kytary a kontrabas) vzniklo na HAMU (Hudební a taneční fakulta Akademie muzických umění v Praze), hraje autorské skladby svého člena Bergura Johannesena. Vlnotaj je pardubická instrumentální jazzová kapela, jež také hraje vlastní skladby.

Samuel Weinfurter se kromě hudby věnoval také divadlu. V divácké paměti zůstává především muzikálová inscenace Dramatického klubu 1.SJG Bídníci (oceněné mj. titulem Talent královéhradecké kultury roku 2018) či role Romea v úspěšné inscenaci souboru Q 10 R. + J.

Samuel Weinfurter se v době studia na 1.SJG také členem našeho Hudebního klubu a jako host se účastnil koncertů Nos Dames. Hrál též na řadě školních slavnostních akcí.

Mgr. Jiří Aubris

Sdílejte příspěvek