Konference českých nadějí

Dne 5. června 2019 se v Brně na Univerzitním kampusu v Bohunicích uskutečnila Konference českých nadějí, kterou jsem navštívila společně s Michaelou Hejnovou (4-F) a Nikolou Mádlovou (4.G).

Je ráno a my přicházíme ke kampusu. Hned na první pohled nás budova školy překvapí svou velikostí. Po vstupu vybíháme po schodech do prvního patra, kde na nás již čekají dobrovolníci s malými dárky v podobě brožurek, bloků a tužek a také s kartičkami s našimi jmény.

Po dopolední části programu, kde se nám představili hlavní hvězdy konference: Jan Sláma, který si připravil prezentaci na téma 10 failů za každým úspěchem, Tereza Gistrová, která mluvila o své stáži v rámci chemie, a Oliver Laryea, africký princ, který si připravil povídání tak, aby každý získal motivaci začít s něčím novým. Nejzajímavější na této konferenci byl fakt, že každý, kdo s něčím vystoupil, byl buď ve věku středoškoláka, nebo v prvním ročníku na vysoké, avšak své velké plány začali plnit již na střední.

Po obědě, který jsme měli možnost dostat bezplatně v menze vedle školy, jsme se vrátili na univerzitu na první část odpoledního programu. Tím byly stánky různých organizací. Představili se nám například AFS, Bioskop, Butono, Czechitas, Dobrokáva, Reknihy, nebo Prezentiáda.

Druhá polovina odpoledního programu byla rozdělena do několika sekcí, které probíhaly současně, do přírodovědné, technické, fyzikální, matematické a informatické, humanitní a podnikatelské. V každé ze sekcí předneslo svou přednášku 6 zajímavých osobností z řad středoškoláků. Ať už založili organizaci proti šikaně, zkoumali klíšťata, zaměřili se na vývoj dětského vyprávění, nebo přišli se svou vlastní firmou na batohy, vždy měli co říci a motivovali ostatní, aby se k nim přidali a splnili si i oni svůj velký sen. Vždyť nic není nemožné.

Po ukončení akce a předání květin jsme se vydali domů, plní nových zkušeností, myšlenek na nové zážitky a ve velmi dobré náladě.

Nic není nemožné a vše se vyřeší tou nejméně očekávanou cestou.

Příští rok na shledanou!

Markéta Jančová (2.A)

Sdílejte příspěvek