Basketbalový turnaj MEL v Košicích

V polovině listopadu jsem se s mým týmem Hradeckých lvic zúčastnila mezinárodního basketbalového turnaje MEL v Košicích na Slovensku.

Do Košic jsme vyrazili vlakem z hlavního nádraží v Pardubicích. Protože cesta byla dlouhá přes 8 hodin, domácí tým nám hned po příjezdu umožnil vyrazit na trénink, abychom se protáhli a seznámili s halou. Organizátor tento turnaj pojal velmi velkoryse a ubytování nám zařídil v čtyřhvězdičkovém hotelu Yasmin. Nikdo z nás nebyl proti.

Druhý den začal turnaj a náš první zápas byl až v 18.00, a tedy jsme měli celé dopoledne volno. Protože jsme dívčí basketbalový tým, vyrazily jsme tedy dopoledne do centra na nákupy.

Další zápasy následovaly rychle za sebou se střídavými úspěchy, něco jsme vyhráli, něco prohráli. Vyzdvihnout bych ale chtěla zápas s domácím týmem Košic. Díky domácím, ale i našim fanouškům byla atmosféra v hale výborná. Zápas byl vyrovnaný do poslední minuty, ale bohužel pro nás s nešťastným koncem. Těsně jsme prohráli, ale my i košické holky jsme si ho hodně užily.

Turnaje se zúčastnily jak holky ze Slovenska, s kterými jsme si “překvapivě” rozuměly, tak i týmy z Polska, Maďarska a Švédska. K našemu překvapení švédský trenér trénoval svůj tým jenom anglicky, byl to totiž Francouz. Najednou jsme zjistily, jak je důležité umět cizí jazyky, protože bez nich si holky ve Švédsku nezahrají ani basketbal a my bychom nerozuměli, co jim vlastně trenér radil.

Z turnaje odjíždíme s bilancí 2 výher a 3 proher. Každá si odvážíme z tohoto turnaje něco jiného, ale v lednu se uvidíme znovu, kdy pojedeme do maďarské Šoproně na druhé kolo MEL

Michaela Zárubová (3.F)

Sdílejte příspěvek